Hikayemiz

HİKAYEMİZ:


1900’lü yıllarda Selanik ve Girit’te başlayan, İstanbul ve İzmir’de gelişen kurabiye kültürü ile Türkiye’nin unlu mamuller sektörüne öncülük eden ve uluslararası trendi yakalayan özel markalarından ‘’Alaçatı Ev Kurabiyecisi’’ 2011 yılında kurulmuştur. 2011 yılında ailemizin evde yapmaya başladığı kurabiyeler bir müddet sonra paketlenip piyasaya satma aşamalarına gelmiştir. Daha sonra 70 m2’lik bir dükkanda devam eden hikaye olumlu dönüşler, artan talepler sonucunda büyüyerek bugün hala devam eden ve 2000 m2’lik fabrikamızda üretime geçilmiştir.
Üretimine ev mutfağında başlayan, bu kültürü kaybetmeden modern teknolojik sistemin geliştirilmesiyle kapasitesini %100 arttıran firmamız, daha da büyüyüp gelişerek kurumsal kimliğe sahip bir gıda işletmesi haline gelmiştir. Alaçatı Ev Kurabiyecisi ürünlerinde katkı ve koruyucu madde kullanılmamaktadır. Alaçatı Ev Kurabiyecisi olarak tüm Türkiye’de birçok ulusal ve zincir markette hizmet vermekteyiz. Üretimimizde Anne eli lezzetini sağlamak adına %95 kadın çalışanlar hizmet vermektedir. Firmamız, Dubai, Katar, Amerika, Kanada, Norveç, KKTC ve Almanya gibi ülkelere ihracat yapmaktadır. Yurt dışı pazarı için de çeşitli AR-GE çalışmalar yapan firmamız ihracat uzmanları ile çalışmaktadır. 
Firmamız, ISO 9001, ISO 22000 ve HACCP belgelerine sahiptir. Bu belgelerin denetimi düzenli olarak yapılmaktadır. Ayrıca tedarikçisi olduğu tüm müşteriler tarafından da denetlenmektedir.
Firmamızda HACCP ve kalite sistemlerinin uygulanmasından, en kaliteli ürünlerin üretilmesini sağlayan Gıda Mühendisi ve Gıda Teknikerlerimiz çalışmaktadır. Alaçatı Kurabiyecisi hayatına yeni ürünlerle, yeni ambalajlarla, yeni yatırımlarla ve yine adından söz ettirecek kalitede ürünlerle büyüyerek ilerlemeyi hedef etmektedir. 

MİSYONUMUZ;
 

Yaşam şartlarındaki değişikliğin farkında olarak, tüketicilerimize sağlıklı, katkı maddesiz, lezzetli ve gönül rahatlığı ile tüketebilecekleri ürünler sunmak. Sektörümüzde kaliteden ödün vermeden standart seviyemizi koruyup, bunu bir üst seviyeye taşımak için gerekli tüm çabayı göstererek, insanların mutlu anlarına leziz kurabiyelerimizle ortak olmak. Sektörde yeni bakış açısı yaratıp insanları ön yargılarından arındırmak en büyük hedeflerimiz arasındadır…

VİZYONUMUZ;

Alaçatı Ev Kurabiyecisi, adına yaraşır biçimde %100 ev kurabiyesidir. Hiçbir ürünümüzde katkı maddesi bulunmamaktadır. Bunun verdiği güven firmamızı çok kısa sürede ileriye götürebilmemizi sağlamıştır. Öncelikle Ege Bölgesinde başladığımız dağıtım ağımıza kısa sürede tüm Türkiye ve bazı ülkeler eklenmiştir. İlk günden bu yana lezzetimiz ve kalitemizde hiçbir değişim olmamıştır. Üretiminde sektörün en kaliteli hammaddelerini tercih etmektedir.
Alaçatı Ev Kurabiyecisi, üretiminde yalnız kadınların çalıştığı bir firma olarak kurabiyeye yeni bir bakış açısı getiren yemesi zevkli minik kurabiyeleri sizlere sunarak ilklere imza atmıştır. Herkesin evlerine tekrar tekrar misafir olmak sürekli hedefimiz.
Yükleniyor...